Рекомендації щодо вибору комп'ютерної техніки

Зазвичай, коли дитина вступає до закладу освіти, батьки купують  стаціонарний комп'ютер або ноутбук для навчання. На справді ж нерідко виходить так, що студент більше часу витрачає на комп’ютерні ігри й пошук в інтернеті інформації, яка аж ніяк не стосується його домашніх завдань. Дехто вважає, що через це потрібно придбати слабкий і старий ПК, на якому буде запускатися тільки Microsoft Word і інші офісні програми, а також браузери. Інші вважають, що заощаджувати не потрібно. Тому ми вирішили допомогти у раціональному виборі комп’ютера і його технічних характеристик для ефективного використання саме в освітньому процесі.

Отже, при виборі стаціонарного комп’ютера або ноутбука варто звернути увагу на наступні характеристики.

 

Спеціальність Дизайн (Графічний дизайн)

Процесор

Для роботи дизайнерів рекомендуються процесори від компанії Intel або AMD, вони продуктивніші та стабільніші. Лінійка Intel Core i5 або AMDRyzen 5 – оптимальна модель середнього рівня. Такий процесор спокійно впорається як з 2D, так і з 3D графікою.

Відеокарта

Для роботи із середніми та малими тривимірними об'єктами підійде відеокарта лінійки GTX, RTX або Quadro. Головний параметр – наявність ядер CUDA, вони помітно прискорюють багато процесів під час роботи з 3D графікою. Така технологія є тільки у карток NVIDIA.

Оперативна пам'ять

З пам'яттю все простіше: мінімальне значення -8Гб, рекомендоване -16 Гб. Що стосується версії – DDR3 або DDR4, то потрібна четверта версія. Купувати новий комп'ютер із старою пам'яттю – погана ідея. Нова версія швидше працює, що забезпечує комфортний відгук комп'ютера.

Накопичувач

Для сучасного комп'ютера та ноутбука SSD диск став обов'язковою деталлю. Він прискорює роботу системи загалом, збільшує швидкість роботи програм, завантаження тощо. Мінімальний об’єм диска має становити 256 Гб, для комфортної роботи достатньо 512 Гб.

 

Монітор

Найважливіший параметр екрану – тип матриці, адже саме від неї залежить якість передачі кольорів. Наприклад, TN підходить лише для ігор, вона не здатна передати весь спектр кольорів. Монітор з IPS матрицею забезпечує відмінну світлопередачу. Це ж стосується і екрана ноутбука.

 

Якщо розглядати ноутбуки Apple, то вони не  призначені для роботи з 3D графікою оскільки не мають дискретної відеокарти, відповідно при роботі в 3Dпрограмах можуть виникати складнощі.

 

Спеціальності Менеджмент/Облік і оподаткування/Технології легкої промисловості

Процесор

Рекомендуються процесори від компанії Intel або AMD, вони продуктивніші та стабільніші. Лінійка Intel Core i3/i5 або AMDRyzen 3/ Ryzen 5 – оптимальна модель. Такий процесор спокійно впораєтьсяіз вирішенням поставлених завдань.

Відеокарта

Окремий графічний адаптер – важлива, хоч і не обов'язкова частина ПК. Сучасні процесори (але не всі) мають вбудоване відеоядро, яке дозволяє обробляти і виводити картинку без наявності дискретної карти. У більшості ситуацій цього достатньо.

 

Оперативна пам'ять

З пам'яттю все простіше: мінімальне значення -8Гб, рекомендоване -16 Гб. Що стосується версії – DDR3 або DDR4, то потрібна четверта версія. Нова версія швидше працює, що забезпечує комфортний відгук комп'ютера.

Накопичувач

Для сучасного комп'ютера та ноутбука SSD диск став обов'язковою деталлю. Він прискорює роботу системи загалом, збільшує швидкість роботи програм, завантаження тощо. Мінімальний об’єм диска має становити 256 Гб, для комфортної роботи достатньо 512 Гб.

 

 

Якщо розглядати ноутбуки Apple, то вони справляться з вирішенням завдань, які будуть ставиться як для студентів відділення бізнесу, так і для технологів.