Історія (History)

НАША ІСТОРІЯ

 

Київський фаховий коледж прикладних наук – один з найстаріших навчальних закладів столиці України, який розпочав свою діяльність у далекому 1922 році і до сьогодні продовжує славні традиції його фундаторів. Успішну підготовку фахівців для легкої та текстильної промисловості України гармонійно поєднує з сучасними науковими дослідженнями, що втілюються у реальний виробничий процес. Підтвердженням цього є Державна премія України в галузі науки і техніки, яку отримано у 2018 році за комплекс робіт, виконаний науковцями Коледжу, з напряму «Ресурсоощадні технології виготовлення текстилю, одягу та взуття».

Фаховий коледж розпочав свою роботу як Київський шкіряний технікум згідно наказу Київського Райшкіртресту від 20.10.1922 № 139 і перший випуск технологів-взуттєвиків, незважаючи на складні соціальні труднощі міста, був проведений у липні 1924 року. Дипломи технікуму отримали 32 особи. В подальшому щорічна кількість випускників постійно зростала. Так з 1930 до 1941 років було підготовлено 927 спеціалістів для взуттєвої промисловості.

Під час Другої світової війни технікум було евакуйовано до міста Новосибірськ. Чимало викладачів та студентів коледжу боролися з нацизмом на фронті: це і директор Гольдман С.І., і викладачі Бобер С.Б., Бунь М.Ю., Кадомський М.І., Фельдман Я.А.; і студенти Карпенко В., Лузан,  Семенченко,  Майстренко, Буцев І., Анна Худак.

Відповідно до постанови Ради народних комісарів СРСР №1075 технікум вже з першого жовтня 1944 року відновив свою діяльність у довоєнному приміщенні третьої взуттєвої фабрики Українського чинбарно-взуттєвого тресту. У цей час навчальний заклад був перейменований на Київський взуттєвий технікум і мав два відділення: технологічне та механічне.

Після війни Україні необхідно було відновлювати промисловість, повертатись до мирного життя. Зважаючи на необхідність розбудови навчального закладу, тодішній Голова Виконкому Київської міської ради депутатів трудящих, Депутат Верховної Ради УРСР Чеботарьов Федір Кузьмич у березні 1947 року ухвалив рішення Виконавчого комітету Київської міської ради «Про відвід земельної ділянки Київському Взуттєвому Технікуму». У вересні 1955 року технікум перейшов у нову споруду по вулиці Івана Кудрі, 29 та отримав нову назву Київський технікум легкої промисловості.

У п′ятдесяті-шістдесяті роки значно розширився профіль підготовки спеціалістів. Розвиток хімічної промисловості спонукав до створення в 1956 році нової спеціальності «Технологія штучних і хімічних волокон», у 1958 році – «Устаткування підприємств хімічних волокон» та «Устаткування швейних фабрик». З 1963 року розпочато підготовку з актуальної і нині спеціальності «Моделювання і конструювання одягу» та «Моделювання взуття і художнє оформлення шкіри» .

З 1966 року розпочато підготовку фахівців зі спеціальності «Планування на підприємствах легкої промисловості», яку тоді не здійснював жоден інший технікум. З 1969 року і донині ми випускаємо спеціалістів з бухгалтерського обліку. Філія технікуму в Житомирі, що почала діяти з 1960 року, готувала технологів трикотажного виробництва.

З 1958 року, першим в Україні, технікум розпочав роботу з підготовки студентів з порушеннями слуху для легкої промисловості. Перший випуск спеціальних груп відбувся у 1962 році і складав 43 особи. За цього часу до сьогодні у Коледжі при тісній співпраці з УТОГ, отримали фахову освіту більше двох тисяч студентів з порушення слуху.

З 1961 до 1994 року технікум готував національні кадри спеціалістів для зарубіжжя. Першими були студенти з Монголії. Далі географія контактів розширилася: Куба, Афганістан, Лаос, В′єтнам, Перу, Болівія, Ангола, Конго, Йорданія, Пакистан  і навіть екзотична Демократична Республіка Сан-Томе і Принсіпі- надсилали на навчання своїх студентів. За ці роки понад 240 студентів з-за кордону отримали дипломи Коледжу.

У 2007 році навчальний заклад перейменовано у Київський коледж легкої промисловості, і це стало новою сторінкою розвитку нашого славного навчального закладу.

З 2013 року розпочато підготовку студентів за новими спеціалізаціями: «Комп′ютерний дизайн», «Експертиза виробів зі шкіри», «Обслуговування швейного виробництва». У 2016 році відкрито нову спеціалізацію «Дизайн трикотажних виробів».

Особлива увага приділяється інклюзивному навчанню. З 2016 року викладачі коледжу опановували українську жестову мову на спеціальних курсах, щоб мати більше можливостей безпосередньо спілкуватися зі студентами з порушеннями слуху. З 2017 року запроваджено нові навчальні дисципліни «Українська жестова мова» та «Українська жестова мова за професійним спрямуванням» для студентів з порушеннями слуху та авторський курс «Культура глухих» для студентів всіх спеціальностей.

21 березня 2017 року на засіданні Правління Української асоціації підприємств легкої промисловості «Укрлегпром» було підписано Угоду про співпрацю коледжу та асоціації.

Нового звучання набула і співпраця коледжу зі світовою освітньою спільнотою. У 2016 році директор Коледжу Ганна  Щуцька  взяла участь у програмі «Адміністрування в системі коледжів у США». У 2017 році Коледжем отримано грант Програми міжнародної освіти, що спонсується урядом США імені Фулбрайта.

У 2016 році між Державним вищим навчальним закладом «Київський коледж легкої промисловості» та Університетом прикладних наук  міста Кайзерслаутерн (Німеччина) було укладено договір про співпрацю, результатом якого стало стажування викладачів та студентів коледжу в навчальному закладі Німеччини. У  2019 році укладено договори  з Інститутом професійної підготовки (Instituto de Capacitacion Profesional del Valle – ICAPVAL) Республіка Еквадор,  з Університетом Вермонту (США).

З 2018 року студенти коледжу мають змогу здобувати освіту за програмою «подвійний диплом», на підставі договору з Вищою лінгвістичною школою у місті Ченстохова та Вищою Школою Гуманітас (WSH) Республіки Польща.

З 2017 року Коледж призначений базовим закладом вищої освіти з проведення Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності  за спеціальністю “Технології легкої промисловості”.

Заклад освіти активно розвивається. Зростає його науково-педагогічний потенціал. Сьогодні в Коледжі працює 103 педагогічних працівника, серед яких один професор, три доктори наук, вісім доцентів, чотирнадцять кандидатів наук. Поширюється матеріально-технічна база, будується новий гуртожиток. Укладено ряд договорів про співпрацю з підприємствами України. Коледж активно реалізовує на практиці концепцію дуальної освіти.

Будується новий гуртожиток. З 2018 року розпочато підготовку студентів за освітньо-професійною програмою «Виставковий бізнес». Укладено ряд договорів про співпрацю з підприємствами Києва. Коледж активно реалізовує на практиці концепцію дуальної освіти.

У вересні 2019 року Київський коледж легкої промисловості рішенням загальних зборів трудового колективу отримав нову назву - Київський фаховий коледж прикладних наук - це новий потужній крок до визнання його, як одного з найкращих навчальних закладів нашої країни, тому що саме в цих стінах поєднано передовий досвід наших фахівців промисловості, теоретичну базу наших науковців, жагу до знань і відкриття нового нашого студентства!

Плідна і творча робота всього колективу Коледжу дало можливість, вперше в його історії, відкрити з січня 2020 року підготовку фахівців промисловості вищої кваліфікації – бакалаврів за напрямом технології фешн -бізнесу. Ми впевнені, що ці студенти будуть високими професіоналами, які ще неодноразово заявлять про себе, а коледж буде пишатися ними.

З початком війни колектив Київського фахового коледжу прикладних наук приєднався до волонтерського руху разом з тисячами українців. На базі навчально-виробничого центру Коледжу власними зусиллями організували виготовлення необхідних виробів під замовлення військових. Збір коштів для поранених і допомога родинам, які втратили близьких. Три члени науково-педагогічного колективу стали на захист України у складі Збройних Сил.

За 100 років свого існування Коледж довів свою здатність бути драйвером змін в освіті. Ми прикладаємо всіх зусиль, щоб наші випускники будували сильну, амбітну та успішну Україну!

 

Газета ГО «ВСЕУКРАЇНСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЬЮ ЗІ СЛУХУ «УКРАЇНСЬКЕ ТОВАРИСТВО ГЛУХИХ»