|
Міжнародний тиждень глухих людей
Автор: admin від 24-09-2021, 18:23
Міжнародний тиждень глухих людей З 20 по 24 вересня 2021 року в Київському фаховому коледжі прикладних наук пройшла насичена програма заходів з нагоди Міжнародного тижня глухих людей і Міжнародного дня жестових мов. Усі заходи в Коледжі були об’єднані однією метою – привернути увагу громадськості до нагальних проблем спільноти глухих, а також спрямовані на те, щоб залучити якомога більше молоді з порушеннями слуху до наукового, культурного, громадського життя Коледжу, допомогти чуючим студентам глибше пізнати самобутню історію і культуру глухих людей, продемонструвати невичерпні таланти і вміння осіб з порушеннями слуху. Кожен день у програмі заходів був присвячений певній тематиці, а розпочали урочистий тиждень темою «Цінуймо історію глухих людей». Викладачі ЦК Соціальної комунікації Оксана Терещенко, Оксана Штарке, Марина Рапаєва, Людмила Безсмертна провели на цю тему тематичні заняття в групах ЛПВ-19, ДГ- 2-21, ОБ- 1-21, ОБ-2-21, ОБ-19, МВК-20, МО-20, ЛПК-20, ДО- 2-21, ЛПВ-20. Упродовж дня в Коледжі проходили майстер-класи з вивчення української жестової мови від студента четвертого курсу групи ЛПВ-18, голови первинної організації УТОГ Подільського району Максима Бондаренка. Учасниками стали студенти груп ОБ-20, ЛПШ-21, ДВ-20, ЛПВ-21, Бкл-20.
Окрім названого, у програмі дня було заняття-тренінг, спрямоване на здобуття життєво необхідних навичок «Податки в нашому житті». Організаторами стали викладачі циклової комісії бізнесу та управління Олена Юрченко та Оксана Міх, а учасниками – студенти груп Об-1-21 та Об-20. Заняття проходило із застосуванням онлайн-сервісу для створення і проведення тестів та вікторин Kahoot, передбачало активну участь і творчу взаємодію учасників між собою та з викладачами. Другий день (21 вересня) у Коледжі був присвяченій такій темі: «Жестова мова для глухих, які вчаться». Під цим гаслом у закладі освіти пройшов масштабний урочистий захід за участю гостей з Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Українське товариство глухих», Департаменту освіти і науки виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації), Державної служби якості освіти у місті Києві, Спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату № 18, Спеціальної школи № 9. Протягом дня у Коледжі проходили воркшопи, майстер-класи, семінари, а для адміністраторів було організовано круглий стіл «Перспективи освіти глухих у навчальних закладах міста Києва» (детальніше про подію можна дізнатися тут:http://kklp.kiev.ua/news/1910-mzhnarodniy-tizhden-gluhih.html).
Темою наступного дня (22 вересня) було стале лідерство глухих людей. Серед основних подій цього дня виділимо такі:
Найголовнішою подією цього дня стала вже традиційна українсько-американська студентська онлайн-конференція «Діалог культур». Студенти Київського фахового коледжу прикладних наук і Коледжу Санта Фе, перекладачі української та американської жестових мов знову зібралися задля того, щоб поділиться інформацією про особливості життя та освіти глухих людей у США та Україні, обговорити спільні проєкти та надихнути одне одного на нові й цікаві звершення. Американську делегацію представляли:
Переклад англійською та українською жестовою мовами здійснювали досвідчені фахівці Коледжу – Анна Сокол, Оксана Терещенко та Ірина Сколотова.
Четвертий і п’ятий день програми (23 – 24 вересня) пройшли в Коледжі не менш цікаво та продуктивно. «Ми жестомовимо за права глухих» і «Культура і мистецтво глухих людей» - такими були теми цих днів. У рамках означеної тематики перекладач української жестової мови Ірина Сколотова, викладач суспільних дисциплін, депутат Київської обласної ради Леоніда Пономарьова і спеціально запрошена гостя - голова благодійного фонду «Вийди з тиші» Наталія Петренко провели пізнавальний онлайн-захід для студентів з порушеннями слуху, де розповіли про права глухих людей.
Викладач циклової комісій гуманітарних дисциплін Юлія Бондар організувала в групі ЛПК-20 мотиваційну зустріч з майстринею хендмейд-виробів Оленою Кобилінською. Студенти дізналися про різні техніки створення хендмейд-виробів і майданчики для реалізації товарів, отримали корисні поради щодо організації власного бізнесу в цьому напрямі. Супровід українською жестовою мовою забезпечувала Юлія Порплік.
У групах Об-1-21 та Об-2-21 викладач циклової комісії гуманітарних дисциплін Вікторія Прима та перекладач української жестової мови Наталія Яцола провели відкритий урок-діалог «Світ єдиний для всіх», де разом намагались осмислити суть кожної з мов у становленні людини та сприйнятті світу. Завершенням надзвичайно продуктивного тижня став захід «Культура і мистецтво глухих людей». Тематичне заняття організувала перекладач української жестової мови Оксана Терещенко в групі ЛПШ-2-19. Студенти презентували цікаві доповіді про відомих глухих людей світу, обговорили ресурси, можливості та потенціал людини. Протягом усього тижня в Коледжі проходила виставка творчих робіт студентів з порушеннями слуху. Усі охочі могли помилуватися дивовижними картинами та оригінальними моделями верхнього одягу студентського виробництва і переконатися, що студенти Коледжу мають високий рівень професійної підготовки.
Міжнародний тиждень глухих людей у Коледжі пройшов дуже насичено та цікаво. У плануванні та проведенні івент-заходів взяла участь практично вся спільнота Коледжу, що забезпечило їхню актуальність, корисність і креативність. Фінальною точкою Міжнародного тижня глухих людей для студентів і освітян Коледжу стане участь у соціальному заході «Права глухої людини в часи кризи», який відбудеться біля Арки Дружби народів 26 вересня 2021 року. На заході збереться Київська спільнота глухих і соціально активні громадяни України, щоб вкотре нагадати про права глухих людей і привернути увагу до питань, які потребують негайного вирішення.
Коментарі:Залишити коментар |